Blog

Na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi zewnętrznych?

Drzwi antywłamaniowe na wymiar

Drzwi zewnętrzne wyznaczają miejsce, przez które świat zewnętrzny łączy się z wnętrzem domu lub budynku. Ich funkcja jest niezmiernie ważna. Muszą zabezpieczać domowników przed wstępem niepożądanych osób, zapewniać odpowiednią izolację akustyczną, zabezpieczać wnętrze przed utratą ciepła… A przy tym również doskonale wyglądać i wpisywać się w estetykę całego budynku. Jak wybrać idealne drzwi zewnętrzne? Na co zwrócić uwagę przed zakupem? Podpowiadamy!

Wybieramy drzwi do domu

Oferta drzwi zewnętrznych potrafi przyprawić o zawroty głowy. Można kupić je w marketach budowlanych, sieciówkach, u lokalnych dystrybutorów oraz bezpośrednio u producentów – jak w przypadku Pakro. 

W katalogach ofertowych znajdziesz drzwi antywłamaniowe, z przeszkleniami, jednolite, bogato zdobione, klasyczne i kolorowe. Do wyboru masz również wiele materiałów, z jakich wykonywane są skrzydła i ościeżnice – drewno, stal, PVC i inne. 

Jak odnaleźć się w morzu ofert? Czytaj dalej, by dowiedzieć się, czym charakteryzują się popularne modele i jak wybrać najlepszą opcję dla siebie.

Rozmiar drzwi zewnętrznych – standardowy czy na zamówienie?

Decydując się zakup nowych drzwi wewnętrznych, należy zastanowić się nad ich rozmiarem oraz kierunkiem otwierania. Zgodnie z prawem budowlanym drzwi wejściowe do budynku oraz do ogólnodostępnych pomieszczeń użytkowych w świetle ościeżnicy muszą mieć co najmniej 90 cm szerokości i 200 cm wysokości. Jeżeli zdecydujesz się na montaż drzwi dwuskrzydłowych, pamiętaj, że skrzydło główne nie może mieć mniej niż 90 cm szerokości (szerokości poszczególnych skrzydeł nie sumują się!).

Wśród gotowych rozwiązań znajdziesz przede wszystkim drzwi o minimalnych wymiarach, jakie dopuszcza do użytku prawo budowlane. Jeżeli poszukujesz szerszych drzwi zewnętrznych lub otwór drzwiowy w Twoim domu na niestandardowy wymiar – prawdopodobnie nie znajdziesz gotowego rozwiązania, skrojonego idealnie na swoje potrzeby. Jakie masz wyjście? Drzwi projektowane na wymiar od Pakro. 

Nasi specjaliści bezpłatnie wykonają profesjonalny pomiar w Twoim domu, a następnie zaprojektują i stworzą idealne drzwi dla Ciebie. To nie tylko komfort, ale również bezpieczeństwo – dopasowane drzwi lepiej chronią Cię przed hałasem, chłodem czy ryzykiem włamania.

Materiał wykonania – jakie drzwi zewnętrzne będą najtrwalsze?

Materiał, z jakiego wykonano drzwi zewnętrzne, ma ogromne znaczenie dla izolacji cieplnej i akustycznej, a także dla wytrzymałości konstrukcji. Warto pamiętać, że drzwi wejściowe do domu lub budynku narażone są nie tylko na intensywne użytkowanie i związane z nim uszkodzenia mechaniczne, ale również na warunki pogodowe. Opady deszczu, śnieg, mróz, silny wiatr czy palące słońce mogą osłabić konstrukcję, która zostanie wykonana z nietrwałego materiału. Co zatem wybrać? 

Drzwi zewnętrzne z PVC kuszą niską ceną. Są stosunkowo lekkie i dostępne w wielu wariantach kolorystycznych (ze względu na wykończenie okleiną). Niestety, na tym ich zalety się kończą. Drzwi z PVC wykazują się niską wytrzymałością – bardzo łatwo jest je zarysować lub spowodować wgniecenie powierzchni. 

Drzwi drewniane oferują dobrą izolację cieplną i akustyczną, a przy tym są stosunkowo odporne na działanie warunków zewnętrznych. Niestety, aby zachowały swoje właściwości, wymagają regularnej konserwacji (co wiąże się z dużym nakładem czasu i wydatkami na środki do impregnacji lub wynagrodzeniem dla specjalisty, który zajmuje się odnawianiem drzwi). Ponadto, drewniane skrzydła charakteryzują się wysokimi – często zaporowymi – cenami. 

Drzwi stalowe – dokładnie takie, jakie oferujemy w Pakro – wyróżniają się doskonałą wytrzymałością na czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. To właśnie z tego względu często można obserwować je w lokalach handlowo-usługowych czy punktach użyteczności publicznej. Co więcej, stalowe drzwi zewnętrzne oferują najwyższy poziom bezpieczeństwa – zwłaszcza jeżeli zdecydujesz się na zakup modelu o właściwościach antywłamaniowych. Sforsowanie drzwi ze stali będzie bardzo trudnym zadaniem, nawet dla najwytrwalszego włamywacza.

Drzwi zewnętrzne – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Wybierając drzwi zewnętrzne, zwróć uwagę:

  • Na to, czy drzwi są antywłamaniowe? Wzmacniana konstrukcja antywłamaniowa może skutecznie ochronić Twój dom i Twoich bliskich przed wtargnięciem do środka osób niepożądanych.
  • Na oferowaną paletę kolorów. W Pakro oferujemy pełną paletę kolorów RAL, okleinę drewnopodobną RENOLIT oraz płytę HDF klasyczną i fornirowaną w kilkunastu wzorach i kolorach.
  • Na elementy dodatkowe i design. Marzysz o nietypowych drzwiach zewnętrznych – w kształcie łuku, dwuskrzydłowych, z przeszkleniami, o nietypowych wymiarach? Z chęcią wykonamy je dla Ciebie w Pakro

Zakup drzwi zewnętrznych może być wyzwaniem. Może, ale nie musi! Zaufaj naszym specjalistom i pozwól nam stworzyć idealne drzwi stalowe do Twojego domu. Czekamy na kontakt!

Drzwi antywłamaniowe na wymiar

Wykonamy drzwi od podstaw!

Skontaktuj się z nami. Doradzimy!