Blog

Drzwi stalowe dla biznesu – drzwi przemysłowe, gospodarcze i techniczne 

Drzwi stalowe cieszą się rosnącym zainteresowaniem – zarówno prywatnych inwestorów, którzy chętnie wybierają je do swoich domów i mieszkań, jak i klientów biznesowych. Dlaczego? Przede wszystkim z powodu swoich wyjątkowych właściwości. Drzwi ze stali wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością na różnego rodzaju czynniki – od trudnych warunków atmosferycznych, po ogień i substancje niebezpieczne. Sprawdźmy, dlaczego warto postawić na drzwi przemysłowe od Pakro i na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni model dla swojego biznesu.

Drzwi przemysłowe – czym się charakteryzują?

Jak sama nazwa wskazuje, drzwi przemysłowe to rozwiązanie, które powstało z myślą o budynkach produkcyjnych, magazynowych, usługowych i innych, związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Tego typu inwestycje wymagają stosowania szczególnych środków ostrożności – zarówno ze względu na możliwość potencjalnych działań przestępczych (włamanie, kradzież), jak i ze względu na bezpieczeństwo pracowników, klientów oraz produktów znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.

Drzwi przemysłowe wykonuje się z najbardziej wytrzymałych materiałów, przed wszystkim ze stali, chociaż można spotkać się również z drzwiami wykonanymi z włókna szklanego. Niewielka popularność tych drugich związana jest ze znacznie wyższymi kosztami niż w przypadku drzwi przemysłowych ze stali. Skrzydła często wyposażane są w szczególne elementy, które zwiększają ich funkcję antywłamaniową (zamki, zabezpieczenia, urządzenia alarmowe).

Gdzie montowane są drzwi przemysłowe?

Drzwi przemysłowe to wybór przedsiębiorców wykańczających budynki, w których prowadzona będzie działalność produkcyjna, magazynowa, usługowa czy handlowa. Mogą być to na przykład:

 • hale produkcyjne,
 • hale i pomieszczenia magazynowe,
 • pomieszczenia rolnicze,
 • pomieszczenia przeznaczone do diagnostyki i naprawy pojazdów,
 • sklepy i hurtownie – zobacz drzwi sklepowe
 • lokale gastronomiczne,
 • lokale usługowe.

Drzwi przemysłowe równie często można spotkać w obiektach użyteczności publicznej, takich jak:

 • szpitale i przychodnie,
 • szkoły i przedszkola,
 • urzędy.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by drzwi przemysłowe montować w prywatnych budynkach. Wykorzystuje się je w piwnicach, garażach i pomieszczeniach gospodarczych.

Drzwi przemysłowe na wymiar – prosto od producenta

Inwestorzy, którzy chcą zamontować w swoich budynkach drzwi przemysłowe, mają wobec nich konkretne oczekiwania – drzwi do hali produkcyjnej mogą wymagać odporności na szkodliwe substancje chemiczne, drzwi magazynowe powinny zapewniać najlepszą ochronę przed włamaniami, i tak dalej.

Drzwi przemysłowe muszą sprostać wielu kwestiom technicznym, takim jak ściśle określone wymiary, waga, materiały wykonania, a przy tym zostać profesjonalnie zamontowane, z uwzględnieniem wszystkich niuansów, wpływających na ich funkcjonalność i wytrzymałość.

Najlepszym sposobem na to, by w pełni sprostać indywidualnym wymaganiom dla danego budynku i branży, jest wykonanie drzwi przemysłowych na wymiar u zaufanego producenta. Takiego jak Pakro.

Drzwi przemysłowe Pakro – dlaczego warto?

Współpracując z nami, zyskujesz znacznie więcej niż stalowe drzwi przemysłowe. Otrzymujesz kompleksową usługę – od indywidualnego projektu, uwzględniającego wszystkie kluczowe parametry i rozwiązania, po profesjonalny montaż i gwarancję.

Nasze drzwi przemysłowe wyróżniają się:

 • Nowoczesnymi i sprawdzonymi rozwiązaniami antywłamaniowymi – skutecznie chronią mienie, a także zapewniają bezpieczeństwo osobom, które znajdują się w pomieszczeniach gospodarczych lub mieszkalnych.
 • Trwałością i najwyższą jakością wykonania – doskonale sprawdzają się w często użytkowanych miejscach, narażonych na uszkodzenia mechaniczne.
 • Rozbudowanymi możliwościami personalizacji – drzwi mogą zostać wyposażone w dodatki, które ułatwią korzystanie z nich, takie jak karty dostępu, alarmy, wysokiej klasy zamki i zabezpieczenia.
 • Estetyka i dopasowanie do elewacji i/lub wnętrza budynku – nie jest to być może najważniejsza cecha drzwi przemysłowych, jednak w Pakro przykładamy wagę nie tylko do funkcjonalności, ale również do doskonałego wyglądu drzwi.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą drzwi przemysłowych Pakro oraz do kontaktu z naszymi specjalistami. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i przygotujemy darmową wycenę.