Blog

Konstrukcje stalowe na wymiar

Konstrukcje stalowe na wymiar – schody, balustrady i ogrodzenia do Twojego domu

Stal w budownictwie i aranżacji wnętrz cieszy się dużą sympatią i zaufaniem – zarówno inwestorów, jak i wykonawców. Konstrukcje z niej wykonane są przede wszystkim wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne, duży ciężar i uszkodzenia mechaniczne. Ale to niejedyne zalety schodów, balustrad i grodzeń stalowych na zamówienie. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

Dlaczego konstrukcje stalowe na wymiar są trwałe i ponadczasowe?

Do produkcji stalowych schodów, balustrad czy ogrodzeń wykorzystuje się stal zabezpieczoną przed korozją w procesie cynkowania ogniowego. Dzięki temu konstrukcje stalowe mogą być montowane zarówno we wnętrzach, jak i na zewnątrz. W dodatku elementy wykonane ze stali można odnawiać. Renowacja schodów, balustrad czy ogrodzeń pozwala przywrócić pierwotny wygląd powierzchni – nawet po wielu latach użytkowania. Ponadto konstrukcje stalowe łatwo utrzymać w czystości, a do ich mycia nie trzeba używać specjalistycznych preparatów. Wszystko to sprawia, że inwestycja w metalowe konstrukcje po prostu się opłaca.

Schody stalowe na wymiar

To, co charakteryzuje stalowe schody na wymiar to przede wszystkim:

  • Możliwość dopasowania schodów do wielkości pomieszczenia – schody stalowe mogą być duże lub małe, proste lub kręcone, jedno- lub wielobiegowe. Ma to duże znaczenie zwłaszcza w przypadku mniejszych pomieszczeń, w których każdy metr kwadratowy jest na wagę złota. Ponadto możliwość wykonania ze stali schodów kręconych pozwala usytuować je w dowolnym miejscu w korytarzu czy pokoju – zarówno na środku pomieszczenia, jak i w rogu.
  • Bogate możliwości aranżacyjne – schody stalowe mogą mieć prostą i minimalistyczną formę, albo mogą być kute i bogato zdobione. Te pierwsze sprawdzą się przede wszystkim w domach urządzonych w stylu nowoczesnym, skandynawskim, japandi, industrialnym czy vintage. Schody i balustrady kute będą pasować do stylu klasycznego, rustykalnego, boho czy art déco.
  • Możliwość łączenia z drewnem czy szkłem – wybór schodów stalowych na wymiar daje Ci możliwość dopasowania wszystkich ich elementów do swoich potrzeb. Możesz zdecydować się np. na drewniane stopnie, które sprawią, że cała konstrukcja będzie miała cieplejszy charakter. Możesz też zamówić schody ze szklanymi balustradami – zwłaszcza jeśli zależy Ci na nowoczesnym efekcie. Masz naprawdę duży wybór.
  • Szybki montaż – schody stalowe są składane z prefabrykowanych, gotowych elementów. Podczas montażu nie wykonuje się żadnych prac mokrych, w związku z czym można użytkować je od razu po zakończeniu prac. Dzięki temu możesz zamówić je na dowolnym etapie budowy czy remontu.

Balustrady ze stali

Balustrady stalowe możesz zamontować m.in.:

  • przy schodach zarówno stalowych, jak i drewnianych czy żelbetonowych,
  • na balkonach i tarasach,
  • na antresolach,
  • na mostkach,
  • wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Takie balustrady mogą być – podobnie jak schody – nowoczesne i minimalistyczne, albo przygotowane tradycyjnymi metodami, z wykorzystaniem metaloplastyki i kowalstwa artystycznego.

Zamawiając balustradę na wymiar, możesz wybrać np.: wysokość górnej krawędzi barierki, kolor balustrady, rozstaw i kształt szczebli, a także materiały dodatkowe, np. drewniane poręcze.

Stalowe ogrodzenia na wymiar

Ukształtowanie terenu wokół domu rzadko kiedy jest idealnie płaskie i równe. Zwykle montaż ogrodzenia wymaga dopasowania całej konstrukcji do wymagań terenu czy rodzaju podłoża. Zamawiając stalowe ogrodzenie na wymiar, zyskujesz pewność, że całość – zaczynając od rodzaju i głębokości fundamentów, a kończąc na wysokości i rozmieszczeniu przęseł – będzie w pełni dostosowana do warunków panujących na posesji.

Warto wiedzieć też, że ogrodzenie ze stali możesz urozmaicić, np. wybierając kamienne, drewniane czy ceglane elementy.

Antresole stalowe na wymiar

Jeśli szukasz funkcjonalnego rozwiązania, które pozwoli na wykorzystanie przestrzeni w Twoim domu czy firmie, to antresola ze stali jest idealnym wyborem!

Oferujemy wykonanie antresoli na wymiar, które będą idealnie pasować do Twojego pomieszczenia. Dzięki temu, będziesz miał/a możliwość wykorzystania wolnej przestrzeni, tworząc dodatkowe miejsce do pracy, relaksu czy przechowywania przedmiotów.

Nasze antresole są wykonane z najwyższej jakości stali, co zapewnia im trwałość i wytrzymałość na obciążenia. Dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb Klienta.

W naszej ofercie znajdziesz również dodatkowe elementy, takie jak schody, barierki czy balustrady, które zapewnią bezpieczeństwo i wygodę podczas użytkowania antresoli.

Nasza firma oferuje kompleksową usługę, która obejmuje projektowanie, produkcję oraz montaż antresoli. Jesteśmy przekonani, że nasze doświadczenie oraz wysokiej jakości materiały, pozwolą na stworzenie antresoli, która będzie nie tylko funkcjonalna, ale również estetyczna i idealnie dopasowana do Twojego pomieszczenia.

Na koniec warto dodać, że zamówienie stalowych konstrukcji na wymiar – schodów, balustrad czy ogrodzenia – daje Ci możliwość uzyskania spójnego efektu i dopasowania poszczególnych rozwiązań (w tym sposobu otwierania bramy) do swoich potrzeb.

 

Konstrukcje stalowe na wymiar wykonujemy dla Klientów z Warszawy i całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszą firmą.