Blog

Dlaczego warto zdecydować się na profesjonalny montaż drzwi?

montaż drzwi wejściowych stalowych

Wybierając drzwi zewnętrzne do swojego domu, zwracamy uwagę na wiele detali. Dbamy o to, by skrzydło estetycznie komponowało się z elewacją i elementami wykończeniowymi, takimi jak stolarka okienna, dachówki czy architekturą ogrodową. Dużą wagę przykładamy również do bezpieczeństwa – inwestujemy w wysokiej jakości materiały i zaawansowane systemy antywłamaniowe. Często zapominamy jednak o kwestii, która znacząco wpływa zarówno na estetykę, jak i ochronę naszych domów – profesjonalnym montażu drzwi. Dlaczego jest to tak ważne?

Montaż drzwi – jak wygląda?

Wbrew pozorom, montaż drzwi jest złożonym procesem. Wymaga solidnego zaplanowania, dużej dokładności, wiedzy oraz doświadczenia. Błędy popełnione na etapie montażu mogą mieć poważne skutki i pogarszać najważniejsze parametry drzwi, takie jak izolacja oraz odporność na próby wyważenia. Niewłaściwy montaż może wpływać także na estetykę wejścia oraz – w konsekwencji – całej elewacji.

Jak zatem powinien wyglądać montaż? Najczęściej prace przebiegają według poniższego schematu:

  • Usunięcie starych drzwi wejściowych (etap ten nie dotyczy nowych inwestycji, w których drzwi będą montowane po raz pierwszy) – rozpoczyna się zdjęciem skrzydła drzwiowego. Następnie nacina się ramę, aby naruszyć jej ciągłość. Po wewnętrznej stronie ościeżnicy skuwany jest tynk, pod którym umieszczono kotwy ścienne. Te usuwa się z muru przy pomocy elektronarzędzi. Na koniec demontuje się starą ościeżnicę w sposób bezpieczny dla ściany.
  • Dopasowanie ramy – w otworze drzwiowym umieszcza się nową ościeżnicę, wyrównując powierzchnię na każdej płaszczyźnie.
  • Zabezpieczanie progu – przy użyciu wylewki betonowo-jastrychowej wzmacniany jest próg drzwi. Wylewkę pozostawia się do czasu wyschnięcia materiału.
  • Montaż ościeżnicy – w ścianie zostaną wywiercone otwory, do których przykręcana jest rama drzwi zewnętrznych.
  • Regulowanie zamocowanej ramy – położenie ościeżnicy modyfikuje się po zawieszeniu skrzydła drzwiowego, zmieniając pozycję klinów.
  • Wykończenie drzwi – ościeżnica zostaje zatynkowana i uszczelniona. Zawiesza się skrzydło drzwiowe, mocuje okucia oraz elementy dodatkowe.

Jak widać, montaż drzwi wymaga nie tylko specjalistycznego sprzętu i materiałów budowlanych, ale także współpracy co najmniej dwóch doświadczonych osób.

Samodzielny montaż drzwi – czy to dobry pomysł?

Pomimo tego, że montaż drzwi jest poważnym wyzwaniem dla większości amatorów, część osób decyduje się na to, by je podjąć. Najczęściej związane jest to z chęcią uniknięcia dodatkowych wydatków – profesjonalna usługa generuje koszty, które mogą wydawać się zbędnymi.

W wielu przypadkach takie założenie jest błędne. Firmy, które specjalizują się w kompleksowych realizacjach – od pomiarów po montaż – mogą zaoferować naprawdę atrakcyjne ceny. Skorzystanie z tego typu usługi zwykle jest korzystniejszą opcją od samodzielnego zakupu drzwi, a następnie (po przekonaniu się, że montaż nie jest dla laika prostą sprawą) zamawiania fachowców, który je zamontują. W takim przypadku można narazić się na dodatkowe koszty, stratę czasu oraz niepotrzebne nerwy.

Osobom, które nie mają doświadczenia w montażu drzwi zewnętrznych, polecamy oddanie prac w ręce specjalistów. To najlepszy sposób na uniknięcie kosztownych błędów i zapewnienie sobie pełnego komfortu – zarówno na etapie montażu, jak i późniejszego użytkowania drzwi.

Profesjonalny montaż drzwi z Pakro – dlaczego warto zaufać profesjonalistom?

Decydując się na montaż drzwi, wykonywany przez naszych specjalistów, zyskujesz pewność doskonałego efektu. Drzwi zewnętrzne prezentują się estetycznie, zapewniają optymalną izolację termiczną i zachowują wszystkie właściwości antywłamaniowe. To szczególnie ważne nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w obiektach publicznych, handlowych czy usługowych.

Korzystając z oferty Pakro, zyskujesz spokój. Kompleksowa usługa obejmuje wszystkie etapy prac – od montażu ościeżnicy po wykończenie drzwi i zamocowanie okuć. Nasi fachowcy dysponują wszystkimi niezbędnymi materiałami i narzędziami, pozostawiając po sobie jedynie profesjonalnie zamontowane i wykończone wnętrze. Nie jesteś angażowany w pracę na żadnym etapie – ani przygotowań, ani porządkowania przestrzeni. Dodatkowo, obsługa objęta jest roczną gwarancją. Naprawdę o nic nie musisz się martwić.